Click Guardian Tracking
 
Makaleler
Asus Notebook Teknik Servis
Makaleler

Asus Notebook Teknik Servisi

Asus notebook servisi, Asus cihazlarının notebook türlerine servis hizmeti sağlamaktadır. Bununla birlikte Asus, ücretsiz servis hizmeti kampanyalarıyla birlikte, kullanıcılarının yanında duruşu ile birlikte, son dönemde yükselişte olan bir markadır

Asus Bilgisayar Servisi

Asus bilgisayar servisi, Asus bilgisayarlarının arızalanmaları durumunda, kullanıcılarına sağladığı destek ile birlikte, bilgisayarların bakım ve onarım hizmetini karşılamaktadır. Asus markası, ileri teknolojisiyle birlikte, son dönemde tercih edilebilir markalar arasında bulunmakta.

Asus teknik servisi ile birlikte, markanın kullanıcılarına sunduğu imkanlar ve Asus’un satış politikaları, kullanıcıları kendine çekmeyi başarmıştır. Bu anlamda Asus markası, son dönemde diğer markalardan ayrılarak, sektörde önemli bir yer edinmiştir.

Asus Laptop Servisi

Asus laptop servisi, sadece laptoplar bazında hizmet vermekte olan bir servistir. Asus markası, laptop servisinin yanı sıra, Asus masaüstü PC servisi ve Asus notebook servisi hizmeti de vermektedir. Asus’un servis hizmetleri, profesyonel ekibi tarafından yönetilmektedir.

Asus markası kullanıcılarına sunmuş olduğu, Asus orijinal yedek parça hizmetiyle birlikte, herhangi bir arızalanma veya fabrika çıkışlı hatalara karşın, kullanıcılarına orijinal yedek parçaları ile hizmet etmektedir.

Asus’un sunduğu orijinal yedek parça desteğinin yanı sıra, laptop batarya ve adaptör desteği de sunmaktadır. Laptopların batarya ve adaptörleri, sıkça bozulabilmekte ve aşırı ısınmalar sonucunda kullanılamaz hale gelebilmektedir.

Notebook ekran değişimi, ekranın herhangi bir darbe alması sonucunda veya yazılımsal hatalar sonucunda meydana gelen değişim türüdür. Ekran değişimi işleminde en önemli noktaysa, orijinal yedek parçaların kullanılmasıdır.

Laptop Klavye Değişimi Nasıl Olur?

Laptop klavye değişimi, masaüstü PC’lere göre, yapılması daha güç işlemler arasında bulunur. Bunun nedeni, laptop klavyelerinin hemen altında, laptopun aksamlarının bulunması ve oldukça hassas olmalarından kaynaklanmaktadır.

Anakart ve ekran kartı tamiri/ değişimi için ise, cihazın üretici markasına ait teknik servise götürülmesi şarttır. Anakart ve ekran kartı, PC’lerin en önemli unsurları arasında bulunur. Profesyonel kişilerce değişiminin yapılması, oldukça önemlidir.

Asus’un sunduğu bir diğer servis olan Asus all in one servisi, diğer markalarda pek sık karşılanmayan servis hizmetidir. Bu anlamda Asus, sektörde kendini kanıtlamayı başarmış ve yenilikçi politikalarıyla birlikte geniş kitlelere hizmet verebilmeyi başarmıştır.

Masaüstü PC’lerde yapılması güç sayılan tamirlerden biri olan, kasa menteşe onarımı, dikkat gerektiren bir onarım türüdür. Kasa menteşe onarımı için, ilgili alanda profesyonelleşmiş kişilerce onarımın yapılması önem arz etmektedir.

Sık Yaşanan Sorunlara Kesin Çözümler

Şarj soketi tamiri işlemi, cihazdan cihaza farklılık gösterebilmektedir. Bununla ilgili olarak markalar, şarj soketlerini birbirinden farklı şekillerde tasarlayabilir ve üretebilirler. Tamir işleminin gerçekleştirilmesi için, cihaz markasının teknik servisine ulaşılmalı ve destek istenilmelidir.

İşletim sistemleri kurulmadığı takdirde PC’ler, işlevlerini kaybederler. İşletim sistemi, PC’nin beynine giden damar yolları gibidir. Bu anlamda, lisanslı Windows (işletim sistemi) kurulumu, her bilgisayarda olması gereklidir.

PC’lerde değişimi yapılmayan ve PC’lerin ömrünü kısaltan bir diğer durum ise, Termal pad ve Macun Değişimi yapılmamasıdır. Bu durum, bilgisayarın işlevselliğini düşürmekle kalmaz, ilerleyen zamanda bilgisayarınızı, kullanılamaz hale getirebilir.

Notebook Fanı Tamiri ve Değişimi, 2 yılda bir yapılması gereken değişimlerden bir tanesidir. Kullanıcı değişim yapmasa bile, fanların bulunduğu konumdan çıkartılıp, temizlenmesi ve bağlantılarının kontrol edilmesi gerekmektedir.

Asus Server Servis

Asus server servis hizmetiyle birlikte, kullanıcı ağı genişletilmekte ve oluşan problemlerin çözümleri hızlanmaktadır. Bu anlamda Asus, alanında yenilikçi servis desteği ile birlikte kullanıcılarına avantaj sağlamaktadır.

Asus iş istasyonu servis hizmeti ise, Asus markasına özgü bir servis hizmeti olmakla birlikte, kampanyalar çerçevesinde, ücretsiz bir şekilde sunulabilmektedir.

 

 


Tel: 444 56 33 E-Posta: info@asusnotebookservisi.com