444 56 33

1.5 (30.88%) 57 oylamas

Dizüstü bilgisayarlar eğitim ve iş dünyasının en temel araçlarından birisidir. Bu cihazların kullanımı sadece eğitim ve iş hayatımızda değil gündelik ihtiyaçlarımız konusunda da bize büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Örneğin; İnternet bankacılığı, bilgi alış verişi, iletişim gibi temel konularda bilgisayarlar bize büyük kolaylık sağlar. Bizler için bu kadar önemli ve olmazsa olmaz olarak tanımlayabileceğimiz elektronik cihazların uzun ömürlülüğü için genel bakımlarının yapılması son derece önemlidir.

Bilişim uzmanlarının yaptığı araştırmalara göre; bakımları yapılmamış dizüstü bilgisayarların, bakımı yapılmış cihazlara nazaran arızalanma olasılıkları daha fazladır. Genel bakımlar notebook bilgisayarların donanım parçalarını korudukları gibi performanslı çalışmasınada etki etmektedir. Bakımsız bir bilgisayarın soğutma sistemi sağlıklı çalışmaz ve ekran kartı, işlemci gibi donanımlar aşırı ısınmadan kaynaklı arızalanabilir. Teknik servislerde en çok karşılaşılan arızalar arasında ekran kartı arızası bulunmaktadır. Ekran kartı arızası, kullanıma bağlı olarak soğutma ünitesi üzerinde yer alan termal pad ve macunların erimesinden kaynaklanır. Bilgisayarların en az 6 ay arayla bakımlarının yapılması önemle tavsiye edilir. Yazımızın devamında bakımlar kadar değişen orjinal parçaların önemine deyinmek istiyoruz. Piyasada bir çok yan sanayi olarak tanımlanan bilgisayar parçası bulunmaktadır ve maalesef ki fiyatlarının orjinal parçalara nazaran daha uygun olmasından dolayı birçok kişi bu parçalara talep göstermektedir. Orjinal parçalar cihazınızı tam performansında kullanmanızı sağlar. Yan sanayi parçalar ise performansta sorunlara ve kalite bozukluğu gibi problemlere yol açar. Teknik servis olarak size tavsiyemiz her zaman için orjinal parça taktırmanız yönündedir. Servis tarafından değiştirilen orjinal parçanızın 2 yıl boyunca garantisi olacaktır.

Kurumsal ve bireysel müşterilerimize sunduğumuz profesyonel çözümlerimizden sizlerde faydalanmak istiyorsanız bizlere 444 56 33 numaralı destek hattımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Destek hattımız bünyesinde siz değerli müşterilerimize hizmet veren personelimiz anlayış ve sabırla tüm sorularınıza cevap vererek size yardımcı olacaklardır.

Profesyonel Asus Laptop Servisi. Hızlı Asus Teknik Servisi, Orjinal Parça Desteği ve Garantili Asus Notebook Servisi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir